سیوا پاششی
گچ پاششی (ماکینا): جهت اجرای گچ با دستگاه روی سطوح با سرعت بالا (در حدود ۳۰۰ متر مربع در روز) استفاده می گردد.این محصول دارای مقاومت سایشی،مقاومت در مقابل رطوبت،خواص عایق نسبت به حرارت و صوت و وزن مخصوص کمتر نسبت به گچ معمولی می باشد.همچنین مدت زمان گیرش این گچ در حدود ۱۲۰ الی ۱۵۰ دقیقه می باشد و این امکان را برای گروه گچ کار فراهم می نماید تا مدت زمان بیشتری را برای فعالیت روی گچ داشته باشند.
بسته های این گچ به صورت ۳۰ کیلوگرمی عرضه می گردند.
این گچ با سیوای دستی دارای خواص مشترک می باشد.فقط تنها تفاوت آن در اجرا با ماشین آلات مخصوص می باشد.

روش کار با گچ پاششی:
به ازا هر ده کیلو گرم ملات خشک (گچ پاششی) مقدار ۵٫۵ یا ۶ لیتر آب – بسته به شرایط آب و هوایی – مخلوط می گردد. سطح زیر کار باید از هر گونه مواد چرب، رنگ و گرد و غبار عاری باشد. برای دست یابی به بهترین نتیجه بهتر است سطح زیر کار با آب مرطوب گردد.
سپس با دستگاه مخصوص پاشش این ملات را بر روی سطح مورد نظر می پاشند.از زمان ترکیب و ساخت ملات تا پاشش حدود ۱۲۰ دقیقه زمان داریم. گیرش نهایی گچ حدود ۱۸۰ دقیقه به طول خواهد انجامید.
از خشک کردن سریع گچ با وسایل حرارتی شدیدا اجتناب گردد . حتی در مناطقی که وزش باد به طور مستمر وجود دارد و باعث زود خشک شدن گچ می شود توصیه می گردد تا اگر امکان حفاظت در برابر باد وجود ندارد، از محصولات دیگر کارخانه گچ سمنان استفاده شود.

این محصول حدودا یک هفته پس از اجرا قابل بهره برداری است. میزان گچ مصرفی برای هر متر مربع با ضخامت تقریبی یک سانتی متر معادل ۱۰ کیلو گرم می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *